Hoppa till sidans innehåll

Resultat


PDGA resultat finns här: http://www.pdga.com/tour/event/17540

Division Förnamn Efternamn PDGA# Klubb Runda 1 Runda 2 Final Totalt
MPO William Gummesson 8926 Södertörns FK 53 51 26 130
MPO Dick Lampinen 8770 Visättra Discgolf 55 50 28 133
MPO Pontus Persson 46780 Eskilstuna DGC 54 51 29 134
MPO Morgan Elvinsson 8966 KFUM Örebro 53 55 27 135
MPO Ken Färnefors 34669 Järva DGC 53 56   109
MPO Tobias Pettersson 59981 KFUM Norrköping 55 54   109
MPO Fredrik Lindberg 45412 Järva DGC 54 56   110
MPO Jonas Lindholm 8675 Järva DGC 56 55   111
MPO Patrik Eriksson 48679 Järva DGC 55 57   112
MPO Petri Kalliomäki 56313 Dala FGK 56 56   112
MPO Mattias Sandkvist 8663 Södertörns FK 58 54   112
MPO Per Hallberg 58877 Eskilstuna DGC 58 55   113
MPO Danne Johansson 52409 Visättra Discgolf 54 59   113
MPO Martin Ljungberg 46650 Stockholm-Kärsön FK 58 55   113
MPO Frank Almberg 8588 Oddjobs FK 58 56   114
MPO Mikael Ejdetjärn 42525 Eskilstuna DGC 56 58   114
MPO Thomas Jonasson 30565 Södertörns FK 58 56   114
MPO Fredrik Källström 13200 Brunna FdK 58 56   114
MPO Daniel Larsson 8666 Stockholm-Kärsön FK 59 55   114
MPO Andreas Persson 38637 Södertörns FK 56 58   114
MPO Peter Dahl 16297 Järva DGC 57 58   115
MPO Andreas Nilsson 53148 Eskilstuna DGC 58 57   115
MPO Markus Söderlund 34670 Eskilstuna DGC 58 57   115
MPO Christian  Granberg 38490 KFUM Örebro 61 56   117
MPO Gunnar Kenne 54284 Stenungsund FC 58 59   117
MPO Ted Hultkvist 53064 KFUM Örebro 58 60   118
MPO Anders Wallén 34671 Åkersberga FK 58 60   118
MPO Daniel Skymberg 8785 Uppsala FDK 63 56   119
MPO Klas Thörn 38638 KFUM Linköping 62 57   119
MPO Daniel Carlquist 29055 Kalmar FK 58 62   120
MPO Christoffer Eriksson 45424 Klarälvens DGK 61 59   120
MPO Calle Fredin 53399 Åkersberga FK 60 60   120
MPO Göran Rydqvist 8764 KFUM Linköping 60 60   120
MPO Carl Tillenius 47361 Eskilstuna DGC 58 62   120
MPO Daniel Brandt 58861 Kolbäck Hyzers 59 62   121
MPO Kent Karlsson 57361 Norrköpings DGC 63 58   121
MPO Peter Wickström 8908 Järva DGC 61 60   121
MPO Zam Boij 8676 Stockholm-Kärsön FK 61 61   122
MPO Henrik Niemi 38474 Åkersberga FK 61 61   122
MPO Pierre Fager 27174 Spinndisc FK 64 60   124
MPO Marcus Hullegaard 35097 Stockholm-Kärsön FK 62 62   124
MPO Johan Hylander 64705 Norrköpings DGC 63 61   124
MPO Mikael Ålgars - Kolbäck Hyzers 63 61   124
MPO Gervy Kooij 64702 KFUM Norrköping 65 61   126
MPO Daniel Koivonen 65993 Visättra Discgolf 65 62   127
MPO Raimo Werme 53201 Dala FGK 62 67   129
MPO Fredrik Viklund 60952 KFUM Linköping 65 67   132
MPO Erik Hörnros 47646 Skellefteå DG 77 68   145
MPO Henrik Bergström 8955 Uppsala FDK 999     1776
MPO Viktor Landin 36545 Södertörns FK 999     1776
                 
FPO Jessika Edvardsson 46881 Alingsås DG 68 67   135
FPO Linnea Bülow 56711 Stockholm-Kärsön FK 75 68   143
                 
MA2 Anders Bülow 47035 Stockholm-Kärsön FK 59 56 29 144
MA2 Mikael Brandt - Kolbäck Hyzers 57 57 31 145
MA2 Mikael Wall 65929 Kolbäck Hyzers 60 57 29 146
MA2 Marcus Ejdetjärn 53648 Eskilstuna DGC 59 59 31 149
MA2 Anders Pantzer 58188 Järva DGC 60 58   118
MA2 Jose Esparza - Frisbeefrämjandet 58 61   119
MA2 Johan Fresk 58694 Eskilstuna DGC 59 60   119
MA2 Martin Bengtsson 42576 Södertörns FK 60 59   119
MA2 Daniel Runnvik 55737 Dala FGK 61 58   119
MA2 Janne Karlsson 34065 Södertörns FK 59 62   121
MA2 Oskar Persson 48786 Åkersberga FK 63 58   121
MA2 Jonas Norlén 59472 Klarälvens DGK 57 65   122
MA2 Jonas Nordelius - Frisbeefrämjandet 60 63   123
MA2 Max Salo - Aros Wood Cutters 62 61   123
MA2 Richard Forsman 46729 Eskilstuna DGC 65 58   123
MA2 Thomas Söderling 38473 KFUM Örebro 63 61   124
MA2 Christer Andersson 57672 Södertörns FK 65 60   125
MA2 Viktor Cvitkovic 41732 KFUM Örebro 62 65   127
MA2 Johan Gustafsson 53547 Södertörns FK 64 63   127
MA2 Jan Liljegren 42832 KFUM Örebro 66 63   129
MA2 Thomas Johansson 65478 Fagersta Frisbeesportförening 64 66   130
MA2 Robert Boström 42494 Klarälvens DGK 67 63   130
MA2 Andreas Norlén 47080 Klarälvens DGK 70 60   130
MA2 Adrian Petterson 46798 Klarälvens DGK 67 64   131
MA2 Mats Westerberg 56709 Karlstad FSK 65 67   132
MA2 Rasmus Norlén 64546 Klarälvens DGK 70 62   132
MA2 John Persson 52060 Åkersberga FK 72 61   133
MA2 Patrik Hylander - Norrköpings DGC 75 74   149
MA2 Mikael Lindecrantz - Åkersberga FK 64 999   952
                 
MA3 Mikael Haals - Eskilstuna DGC 65 63 31 159
MA3 Michael Schober 52315 Södertörns FK 62 66 31 159
MA3 Daniel Sjöberg 38475 KFUM Linköping 61 65 35 161
MA3 Christian  Neider 51388 Aros Wood Cutters 66 65 33 164
MA3 Niclas Hasselbäck - Eskilstuna DGC 66 67   133
MA3 Hans Hult 42575 Visättra Discgolf 65 69   134
MA3 Karim Riffi - Klarälvens DGK 68 66   134
MA3 Björn Pohlman 54615 Stockholm-Kärsön FK 66 69   135
MA3 Mikael Lindmark - - 69 67   136
MA3 Martin Hansson - Eskilstuna DGC 71 66   137
MA3 Anders Åkergren - Frisbeefrämjandet 69 71   140
MA3 Martin Axelsson 52866 Visättra Discgolf 72 69   141
MA3 Helge Fransson - KFUM Norrköping FK 69 73   142
MA3 Henrik Sefton - Klarälvens DGK 75 73   148
MA3 Johan  Skantz   Eskilstuna DGC 70 81   151
MA3 Rickard Söderlund - Eskilstuna DGC 81 71   152
MA3 Andreas  Anderstedt     78 76   154
MA3 Stefan Gustafsson - Eskilstuna DGC 77 79   156
MA3 Jimmy Jonsson - Eskilstuna DGC 84 74   158
MA3 Roger Karlkvist     81 79   160
                 
MJ1 Adrian Werme 53202 Dala FGK 63 64 30 157
MJ1 William Lindström 65476 Åkersberga FK 69 62 31 162
MJ1 Erik Persson 60951 Åkersberga FK 69 72 30 171
MJ1 Johannes Karlsson   Åkersberga FK 64 63 DNF 127
Uppdaterad: 2014-05-10 10:24
Skribent: Malin Sturk



Postadress:
Eskilstuna DGC - Frisbee
Anneviksvägen 8
63239 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 016-132955
E-post: This is a mailto link

Se all info