Resultat 2013 - Eskilstuna DGC - Frisbee - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Eskilstuna Open 2013


Division Förnamn Efternamn PDGA# Klubb Runda 1 Runda 2 Final Totalt
MPO William  Gummesson 8926 Södertörns FK 50 56 16 122
MPO Mattias  Sandkvist 8663 Södertörns FK 52 52 18 122
MPO Tommy Bessner 51055 Järva DGC 52 54 18 124
MPO Jonas Lindholm 8675 Järva DGC 55 53 16 124
MPO Thomas  Jonasson 30565 Södertörns FK 52 57
109
MPO Morgan Elvinsson 8966 KFUM Örebro Frisbee 55 56
111
MPO Markus  Söderlund 34670 Eskilstuna DGC 56 55
111
MPO Fredrik Lindberg 45412 Järva DGC 59 52
111
MPO Mikael  Ejdetjärn 42525 Eskilstuna DGC 56 56
112
MPO Peter  Fredriksson 34421 KFUM Örebro Frisbee 56 57
113
MPO Mikael  Edvardsson 12089 Järva DGC 56 58
114
MPO Karl Sandevärn 46913 Eskilstuna DGC 56 59
115
MPO Tomas  Rosenqvist 56492 Aros Woodcutters 56 59
115
MPO Carl Tillenius 47361 Eskilstuna DGC 57 58
115
MPO Patrik  Eriksson 48679 Järva DGC 57 58
115
MPO Peter Wikström 8908 Järva DGC 57 58
115
MPO Mikael Ålgars - Kolbäck Hyzers 58 57
115
MPO Christian Granberg 38490 KFUM Örebro Frisbee 59 57
116
MPO Anders Edkvist 36403 KFUM Linköping Frisbee 59 58
117
MPO Christoffer Eriksson 45424 Karlstad FSK 56 62
118
MPO Eric Forsgren 42335 Aros Woodcutters 59 59
118
MPO Pontus  Persson 46780 Eskilstuna DGC 59 59
118
MPO Magnus  Dunder 50206 Karlstad FSK 60 58
118
MPO Richard Forsman  46729 Eskilstuna DGC 58 61
119
MPO Per  Hallberg 58877 Eskilstuna DGC 55 65
120
MPO Henrik Bergstöm 8955 Järva DGC 57 63
120
MPO Klas  Thörn 38638 KFUM Linköping Frisbee 57 63
120
MPO Peter Dahl 16297 Järva DGC 59 61
120
MPO Johannes Larsson 48165 Östersund FrisbeeClub 62 58
120
MPO Tobias Pettersson 12115 Norrköpings DGK 58 63
121
MPO Niclas Enarsson 46940 Brunna FDK 59 62
121
MPO Jacob  Landlius 48164 KFUM Linköping Frisbee 63 59
122
MPO Björn Markgren - Kolbäck Hyzers 61 62
123
MPO Daniel  Skymberg 8785 Uppsala FDK 62 61
123
MPO Mikael  Lindkvist 8667 Järva DGC 61 65
126
MPO Patrik Uotinen 59096 Åkersberga FK 66 65
131



























FPO Sabina  Engström 46812 Klarälvens DGK 70 73
143
FPO Linnea  Bülow 56711 Sthlm-Kärsön 76 69
145



























MA2 Erik  Thorstenson
Eskilstuna DGC 57 55 19 131
MA2 Linus Nyberg Larsson 46938 Brunna FDK 57 56 19 132
MA2 Mikael Wall
Kolbäck Hyzers 57 60 16 133
MA2 Robert  Samuelsson 51696 Aros Woodcutters 57 60 18 135
MA2 Johan Fresk 58694 Eskilstuna DGC 56 61
117
MA2 Jose Esparza
Frisbeefrämjandet 60 57
117
MA2 Max  Salo
Aros Woodcutters 62 58
120
MA2 Janne  Karlsson 34065 Södertörns FK 62 60
122
MA2 Martin Bengtsson 42576 Södertörns FK 62 60
122
MA2 Jonas  Norlén
Klarälvens DGK 63 59
122
MA2 Simon  Sawert 59430 Järva DGC 60 63
123
MA2 Peter  Jonsson
Karlstad FSK 61 62
123
MA2 Mattias Magnusson 41763 Södertörns FK 63 61
124
MA2 Raimo  Werme 53201 Dala FGK 61 64
125
MA2 Oscar  Jansson
Eskilstuna DGC 62 64
126
MA2 Johan  Gustafsson 53547 Södertörns FK 63 63
126
MA2 Jan  Liljegren 42832 KFUM Örebro Frisbee 67 59
126
MA2 Karl Lettenström 46733 KFSK 67 62
129
MA2 Adrian Pettersson  46798 Klarälvens DGK 62 68
130
MA2 Jari Mansikkala 53040 Karlstad FSK 64 66
130
MA2 Roert Boström 42494 Klarälvens DGK 63 68
131
MA2 Anders Bülow 47035 Sthlm-Kärsön 66 65
131
MA2 Mats Westerberg 56709 Karlstad FSK 68 64
132
MA2 Marcus Ejdetjärn 53648 Eskilstuna DGC 69 64
133
MA2 Gerry  Kooij
Norrköpings DGK 77 64
141



























MA3 Jonas  Carrass
Aroswoodcutters 62 56 17 135
MA3 Niklas Kalmkvist
Brunna FK 62 64 20 146
MA3 Michael  Schober 52315 Södertörns FK 66 65 18 149
MA3 Christer  Andersson 57672 Södertörns FK 64 65 24 153
MA3 Andreas  Bergström
Eskilstuna DGC 67 68
135
MA3 Peter  Karlsson
(Eskilstuna) 67 69
136
MA3 Martin  Axelsson 52866 Visättra DG 67 72
139
MA3 Anders  Camitz 57829 Klarälvens DGK 71 68
139
MA3 Andreas  Laszlo
Brunna FK 68 74
142
MA3 Christian  Neider 51388 Aroswoodcutters 77 65
142
MA3 Samuel  Enocsson
KFUM Linköping Frisbee 69 75
144
MA3 Rickard  Staaf
KFUM Linköping Frisbee 81 80
161
MA3 Fredrik  Palm
(Eskilstuna) 79 83
162
MA3 Anders  Fridh
Eskilstuna DGC 82 84
166



























MJ1 Adrian  Werme 53202 Dala FGK 69 69 20 158
MJ1 Jonathan Holmgren
KFUM Örebro Frisbee 71 75 29 175
MJ1 Simon  Camitz
Klarälvens DGK 72 85 19 176
MJ1 Daniel  Camitz
Klarälvens DGK 81 72 23 176
MJ1 Adam  Appelgren
Klarälvens DGK 86 79
165
Uppdaterad: 10 JUN 2013 19:33
Skribent: Malin Sturk



Postadress:
Eskilstuna DGC - Frisbee
Anneviksvägen 8
63239 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 016-132955
E-post: This is a mailto link

Se all info